New Delhi, Delhi
GST No. 07DTNPA1460H1ZU
Call 08047649521 88% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Brand | MG |
| Size | M6x1.06 H |
| Box Contains | 3 Pcs |
| Code No | T7317319 |
View Complete details
| Brand | Rohit |
| Material | Mild Steel |
| Size | 5/8x5/8x8 Inch |
| Model Name/Number | HSS-M42 |
| Country of Origin | Made in India |
| Box Contains | 2 Nos |
View Complete details
| Type | Drill Point Drills - Straight Shank |
| Material | Carbide Tipped |
| Brand | Rohit |
| Drilling | Inclined Exit |
| Size | 3/8x3/8x8 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Material | Carbide Tipped |
| Brand | Rohit |
| Size | 12x100 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Type | Drill Point Drills - Straight Shank |
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Matrix |
| Drilling | Inclined Exit |
| Size | 10x1x6 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Type | Drill Point Drills - Hex Shank |
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Gemco |
| Drilling | Through Coolant |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Rohit |
| Drilling | Inclined Exit |
| Size | 1/2x1/2x6 Inch |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Rohit |
| Drilling | Inclined Exit |
| Size | 1/2x1/2x4 Inch |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Brand | Rohit |
| Size | 3/8x3/8x8 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Model | HSS-T42 |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Rohit |
| Drilling | Through Coolant |
| Size | 1/2x1/2x4 Inch |
| Box Contains | 10 Nos |
View Complete details
| Drilling | Inclined Exit |
| Type | M2 |
| Material | High Speed Steel |
| Brand | Miranda Brand |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Profile Type | Square |
| Size | 6×6 mm |
| Grade | M2 |
| Type | Drill Point Drills - Reduced Shank |
| Length | 75 mm |
| Material | High Speed Steel |
| Application | Turning, Parting |
| Cobalt Content | 5% |
| Country of Origin | Made in India |
| Drilling | Through Coolant |
| Brand | Rohit |
View Complete details