New Delhi, Delhi
GST No. 07DTNPA1460H1ZU
Call 08047649521 88% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Size | 50 ml |
| Packaging Size | 50 ml |
| Brand | Loctite |
| Packaging Type | Bottle |
| Material Compatibility | Plastic |
| Chemical Resistance | chemical |
Additional Information:
View Complete details
| Base | Acrylic |
| Packaging Size | 50 ml |
| Color | Red |
| Packaging Type | Tube |
| Grade / Application | High Temperature, Gasketing, Fuel Tank, General Purpose, Automotive, Marine, Weatherproofing, Structural |
| Curing System | Two-Component |
| Application Industry | Jointing |
| Surface Of Application | Plastic |
| Form | Liquid |
| Grade Standard | Industrial |
| Strength | High |
| Chemical Resistance | Acids |
View Complete details